Postcrossing ve ŠD

14.10.2024
Školní družina se zapojila do projektu POSTCROSSINGU, který má propojit celý svět pomocí skutečné pošty tím, že budeme vyměňovat pohlednice s náhodnými protějšky z celého světa. Naši žáci takto napsali a odeslali již pohlednice několika lidem. Naopak do ZŠ Branka přišel např.pozdrav až ze vzdáleného ostrovního císařství - Japonska. V tomto týdnu jsme se o této zemi dozvěděli mnoho zajímavostí z různých oblastí této exotické kultury a života. Starší žáci si ve volnočasových aktivitách připravili projekt o jejich národním sportu SUMÓ. Jedná se o sport plný tradic, precizních pravidel a symbolů znázorněných obřady. U žáků tento projekt vyvolal upřimný zájem, a protov něm budeme pokračovat i nadále.

Bc. Karin Fričová