Planeta Země 3 000 - Chile

15.10.2024

Jako každým rokem žáci 2. až 5. ročníku navštívili v říjnu vzdělávací dokumentární program Planeta Země 3000 – s tématem Chile – země ledu a písku. Nikde na Zemi není snad divočejší přírody než na jihu Chile v Patagonii. Krajina je posetá rozlehlými pustinami, silnými lesy, mocnými skalisky, monumentálními ledovci, průzračnými jezery zrcadlící vysoké štíty hor. Žijí tu lachtani, kondoři, nandu, pumy, tučňáci a mnoho dalších vzácných zvířat. Všude, kam oko dohlédne, se tají dech z krásy, kterou tu bohyně přírody Pachamama vytvořila. Tento program je dílem cestovatele a dokumentaristy Adama Lelka, který dětem poutavým a zajímavým způsobem přibližuje krásy dalekých a nespoutaných krajin. Ukazuje nejenom to dobré, co mohl se svým týmem během putování poznat, ale i nezdary a komplikace, které na cestách zažili. Děti odcházely s nadšením a nabyté dojmů z tak rozmanité a vzdálené země v Jižní Americe.

Zora Stypová